Інтернет – це океан інформації, в який можна зануритись та швидко знайти потрібну нам інформацію, з легкістю придбати квиток або поспілкуватися з друзями, які від нас за тисячу кілометрів.
Разом з технічним прогресом з’являються нові інформаційні ризики, які можуть зашкодити нам та нашим дітям. Дорослий ще може себе захистити та розмежувати потрібну інформацію від шкідливої але діти повністю залежать від батьків. Малеча тільки починає вивчати цей світ, їм все цікаво, все потрібно подивитись та помацати.
Перший гаджет з яким знайомиться дитина – це смартфон, згодом діти опановують персональний комп’ютер.
Щоб дитині була користь, інформація повинна відповідати її віковій категорії. Такий не бажаний контент, як порнографія, може завдати шкоди дитячій психіці.
Існує декілька способів як вберегти дитину від небажаного контенту.
Перший та найпростіший спосіб – це зробити налаштування безпечного пошуку в пошуковій системі Google.
Крок 1. Зайдіть на сторінку «Налаштування пошуку».
Крок 2. В розділі «Безпечного пошуку» встановіть прапорець “Увімкнути безпечний пошук“.
Крок 3. Щоб діти самостійно не змінили налаштування, встановіть пароль на зміну.
Крок 4. Натисніть «Зберегти зміни».
Другим популярним способом є встановлення додатка або програми батьківського контролю. Основна задача такого програмного забезпечення – це обмежити доступ до небажаних сайтів.
Sentry
Прекрасний додаток з допомогою якого можна контролювати дитину. Ви можете перевірити використання трафіку, подивитись які сайти відвідує дитина, контролювати месенджери та соціальні мережі.
Безкоштовний додаток від компанії Google, який Вам допоможе:
Перевіряти та дозволяти установку додатків
Контролювати та обмежувати час роботи з пристроєм
З допомогою Google-сервісів дізнаватись місце-розташування дитини
При необхідності зможете заблокувати гаджет дитини.
Якщо Ви хочете щоб дитина менше проводила часу біля комп’ютера, тоді встановіть Kidslox. Ви зможете чітко встановлювати години для розваг за комп’ютером та обмежувати доступ до небажаного контенту.
Для мобільних телефонів існує аналогічний додаток Screen Time.
Власники девайсів з операційною системою iOS не зможуть собі встановити додатки, але компанія Apple чудово подбала про безпеку. В смартфонах передбачено функції корисні для контролю дитини. Ви можете блокувати небажаний контент, контролювати час використання пристрою, обмежити доступ до певних програм або заборонити здійснювати покупки в iTunes.
Скористайтесь один із перерахованих способів і Ваша дитина буде під надійним захистом!
Велика кількість школярів віддають перевагу не іграм на вулиці, а спілкуванню в соціальних мережах, різних чатах, програмах обміну миттєвими повідомленнями.
Подібне віртуальне спілкування з однолітками може бути корисним для обміну досвідом, інформацією та водночас і небезпечним – деякі зловмисники використовують віртуальну комунікацію як інструмент для маніпулювання підлітковою свідомістю.
Для того, щоб спілкування неповнолітніх у мережі інтернет було безпечним, батькам треба дотримуватись нескладних порад: вони мають знати «віртуальних друзів» своєї дитини та слідкувати за тим, яка особиста інформація та фотографії потрапляють в соціальні мережі та встановити правила роботи в інтернеті.
Аби уникнути небажаних ситуацій, поліція радить батькам навчити своїх дітей основним правилам безпеки в Інтернеті:
Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістить про це батьків.
Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
Не відповідати на грубі листи. Якщо отримаєте такі листи не з вашої вини, то сповістить про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті та сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
Не заходити на аморальні сайти та не порушувати без згоди батьків ці правила.
Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.